Těhotenství je dobou radostného očekávání. Vychutnejte si toto mimořádné období vašeho života! Lehké sportovní aktivity mohou váš pocit pohody během těchto dní ještě zvýšit. Zároveň tím můžete něco aktivně učinit i proti bolestem zad, které se s přibývající hmotností vašeho těla objevují.

 

Máte-li již s Pilates cviky nějaké zkušenosti můžete pokračovat i během těhotenství – nejlépe však pod dohledem zkušených Pilates lektorů.  Pilates lektoři ví, které cviky jsou pro vaše jednotlivá období vhodná.

Na co dávat pozor – musíte změnit techniku dýchání a zaměřit se především na pánevní dno.

Hluboké a vědomé dýchání vám udělá dobře i v těhotenství.Zůstaňte myšlenkami u dechu a uvědomte si, jak se vaše břišní stěna při nádechu lehce nadzvedá. Získáte tím dobrý cit pro uvědomění si této části těla a vytvoříte prostor pro rostoucí miminko.

Pevné a pružné pánevní dno je pro vás v těhotenství mimořádně důležité – musí udržet mnohem větší váhu a tlak než normálně. I při samotném porodu se trénované pánevní dno vyplatí, protože pak dokážete svalstvo na povel uvolnit. Po porodu se zároveň urychlí zotavení. Pánevní dno si nejlépe uvědomíte, když se posadíte na cvičební míč. Po několikerém hlubokém nádechu a výdechu aktivujte svalstvo pánevního dna během výdechu. Pokuste se vnímat, jak se hrboly sedacích kostí posouvají k sobě a pánevní dno se lehce zvedá od míče. Při nádechu ponechte svalstvo vědomě uvolněné. Pocítíte, jak klesá na míč.

Během prvních týdnů těhotenství vám Pilates pomůže v boji s malátností a nečekaně se objevující únavou. Hluboké a vědomé dýchání způsobí, že budete mít v krvi více kyslíku, který vás znovu osvěží a probere.

ZAČNĚTE CVIČIT JEŠTĚ DNES!

Rezervujte si vaší první hodinu Pilates    (9am - 5pm)   radka@pilatespraha.eu

Kontaktní informace

STUDIO Pilates Praha

Dr. Zikmunda Wintra 383/9

Praha 6 Bubeneč
 
 +420 732 333 211
 radka@pilatespraha.eu

 

© 2015 Pilates Praha.
All rights reserved